Сьогодні Трускавець – місто здоров’я, а в перспективі, судячи з планів міської влади, ще й місто розваг, атракцій та активного відпочинку. Про плани реконструкції нагірної частини міського парку та перші кроки реалізації проекту ми розмовляємо з Олександром Грищенком, головним архітектором міста-курорту.

– На якому етапі знаходиться процес підготовки містобудівної документації стосовно облаштування відпочинкового парку в районі Палацу культури «МИР»?

– Відповідно до «Коригування генерального плану міста-курорту Трускавця», який був затверджений рішенням сесії Трускавецької міської ради 21 грудня 2011 року, Державним проектним інститутом «Містопроект» була розроблена на замовлення міської ради містобудівна документація «Детальний план реконструкції нагірної частини курорту», в межах вулиць Роксолани, Бориславської та Городища. Цей детальний план пройшов процедуру громадських слухань, був широко висвітлений засобами масової інформації та затверджений в установленому законом порядку на черговій сесії Трускавецької міської ради.

– Яка територія буде виділена для облаштування нового парку і чи ведеться робота з потенційними інвесторами?

– Згідно детального плану, на площі розмірами близько 3.7 гектара буде створено парк нагірної частини. Вже є попередні домовленості на участь в проведенні цих робіт забудовників, які проводять свою діяльність довкола парку. Наразі забудовники зацікавлені в тому, щоб цей парк дійсно був належним чином облаштований в найкоротші терміни. Серед цих потенційних інвесторів, в першу чергу, будівельна компанія «Житлобуд» – забудовник, який займається зведенням висотного готельного комплексу по вулиці Городище; забудовники з боку вулиці Роксолани також мають зацікавленість взяти участь у роботах з реалізації наміченого плану. Роботи, згідно розробленої документації та плану-графіку, повинні розпочатися вже у березні 2014 року. Відтак керівник будівництва по вулиці Городище запевнив нас в тому, що разом зі здачею їхнього об’єкту (висотного готельного комплексу) буде виконана значна частина робіт з благоустрою нагірної частини парку. Ми передали їм усі необхідні документи на проведення цих робіт.

– Які об’єкти інфраструктури будуть збудовані довкола нової паркової зони?

– Якщо подивитися в цілому, то новостворений парк буде зв’язковою частиною зони тихого відпочинку з іншими зонами, умовно кажучи, активного відпочинку. Таких відпочинкових зон буде три. Відтак з боку мегамаркету «ТКС», в південно-західній частині парку, буде розміщено новий лікувально-профілактичний та оздоровчий комплекс, який в народі вже встигли зазвати «Дельфінарієм». До цього комплексу буде входити не лише розважальна складова, але й лікувально-оздоровча, де допомогу надаватимуть в тому числі хворим на дитячий церебральний параліч. Роботи з реалізації цього проекту вже розпочаті інвестором.
На виконання норм Земельного кодексу України ми провели процедуру розроблення землевпорядної документації та аукціон, згідно результатів якого було визначено переможця. Вже розроблена проектна документація, ми видали містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки. З грудня 2013 року роботи повинні відновитися. Термін здачі оздоровчого комплексу планується на жовтень 2014 року. Маємо надію, що забудовник зуміє виконати усі будівельні роботи до вказаного терміну і ми отримаємо новий унікальний лікувально-оздоровчий комплекс. Власне, нам такого об’єкту і бракувало в інфраструктурі міста – комплексу активного відпочинку.

– Чи буде реалізована ідея будівництва аквапарку в Трускавці?

– Наступним об’єктом в межах нового парку буде аквапарк. Для цих цілей виділено близько 2 гектарів землі. Зараз триває процес пошуку інвестора. Зокрема, в найближчий час буде проведено конкурс на будівництво цього об’єкту. Нашому місту насправді не вистарчає об’єктів активного відпочинку.
У північній частині парку, біля палацу культури «Мир», планується розгорнути дитяче містечко розваг, з каруселями та різноманітними атракціями. Тобто вся територія парку буде розділена на три локальні зони активного відпочинку, де люди зможуть гарно проводити час, відпочивати. Також цікавинкою цього проекту є зведення в нагірній частині розважального дитячого центру, аналогів якому поки ще немає в Західній Україні. Комплекс на п’ять поверхів, де можна отримати повністю весь перелік відповідних послуг, цікавих які батькам, так і дітям. Там діятимуть ясла, розважальні та ігрові зали, магазини, дитячі кафе тощо.
Усі ці інфраструктурі об’єкти, з облаштованою зоною тихого відпочинку – парком нагірної частини – складатимуть унікальне місце, яке цілковито змінить наше місто. Ми маємо надію, що наші мешканці та відпочивальники вже з весни наступного року зможуть побачити як ведуться роботи, а в найближчий час і прогулятися новим парком.

– Як буде співвідноситись відновлена відпочинкова зона з практично зруйнованим Палацом культури «Мир»?

– Палац культури «Мир» знаходиться у приватній власності і ми не маємо жодного законного впливу чи повноважень змусити нових власників його відремонтувати. Звичайно, було б дуже добре залучити власників до реалізації проекту облаштування та реконструкції нагірної частини парку, враховуючи те, що «Мир» – потужний сучасний кіноконцертний комплекс, який нині, на жаль, перебуває в аварійному стані. Ми зверталися неодноразово до нових власників, але поки не бачимо з їхньої сторони жодних активних чи конкретних дій.